Endüstriyel Çözümler

Tamburlu Boyama Makinesi

Tamburlu Boyama Makinesi askılama yöntemleri ile boyanamayacak ölçülerde olan küçük parçaların boyanması için tasarlanmış bir üründür.

Tamburlu boyama makinesi küçük parçaların tamburlu bir kazana yerleştirilmesi ile başlayıp, gerekli ısıtma sıcaklığını ve ısıtma süresinin kontrol panosu üzerinden ayarlanması ve yaş boya tabancasının ayarlarının yapılması sonrasında makinenin kapağının kapatılması sonucunda sistemin devreye girmesi ile son bulur ve boyama işlemi başlamış olur. İstenilen sıcaklığa gelmesi sonrasında kazan içerisinde oluşan boyadan kaynaklı atık gazın egzoz edilmesi ve filtrelerden geçirilerek dışarıya atılması ile sistem çalışmasına devam eder.

Tamburlu boyama makinesi ile istenilen sıcaklıkta ve istenilen sürede boyama işlemi bittikten sonra makinenin tamburu dönüşünü durdurur ve sistemin durması sonunda kontrol panosu üzerinde bulunan bir ikaz lambası yanıp sönmeye ve sesli uyarı vererek çalışana sistemin durduğunun haberini verir. Sonrasında sistem kapağı açılarak parçalar tamburdan bir hazneye dökülür ve dökülen hazneden parçalar alınır.

Tamburlu boyama makinesi ile küçük parçaların boyanması oldukça kolay ve hızlıdır. Tamburlu boyama makinesi ile numune boyamak ta mümkündür. Numune boyamak için başka bir sistem kurmaya ya da farklı bir kurulum yapmaya gerek yoktur.

Sistemde boyama yapmak ve renk değiştirmek oldukça hızlı ve pratiktir. Tamburlu boyama makinesi izolasyonsuz sandviç panellerden oluşan bir oda içerisine yerleştirilir. Bu oda içerisinde gerekli aydınlatma ve havalandırma sistemi mevcuttur. Ortamda oluşabilecek solventin güvenli bir şekilde dış ortama atılabilmesi için kullanılan tüm ekipmanlar ex-proof özelliktedir. Bu ürünler yangın ve çalışan sağlığı/güvenliği açısından zaruri ürünlerdir. Sistemin yanında istenirse boya hazırlama odası da opsiyonel olarak teklif edilebilir. Bu odada tüm boya ve solvent içerikli kimyasalların tozsuz bir şekilde hazırlanması, saklanması / depolanması ve karışımların yapılması mümkündür.

Bu makine ile boyanabilecek küçük parçaların bazıları aşağıda örneklenmiştir.

• Metal pul ve somun boyama
• Cıvata boyama
• Düğme boyama
• Fermuar boyama
• Kapak boyama
• Dekoratif metal parçaların boyanması
• Dekoratif plastik parçaların boyanması
• Dekoratif ahşap parçaların boyanması
• Küçük yayların boyanması