Otomatik Boyama Makinesi  

BOYTES tüm kapasiteler için özel olarak tam otomatik PLC kontrollü otomatik boyama makinesi uygulama hatları imal eder. Otomatik boyama makinesi minimal yapısından dolayı küçük alanlarda en fazla sayıda üretimi yapacak şekilde tasarlanmıştır. Minimal yapısından dolayı küçük alanlarda seri üretim yapılmasına imkân verir ve diğer sistemlere göre oldukça tasarrufludur. Sistem tam otomatik olup otomasyon ile kontrol edilmektedir. Tüm Sistemin otomasyon ile kontrol edildiği için farklı ürün çeşidinin çok olduğu zamanlarda her parça için farklı reçete hazırlanır ve bu reçeteler hafızaya kaydedilir. Böylece farklı bir ürün boyanmak istendiğinde / gerektiğinde diğer parçalar için ayrıca ayar yapmak zorunda kalınmaz.
Boya uygulaması pozitif basınçlı oda içerisinde yapılabilir ve bu şekilde ürünlerde tozdan kaynaklı hatalar en aza indirilir. Bu sistem küçük ve çok sayıda parçaların boyanması için en iyi çözümdür. Cam bardak, parfüm şişesi, tv vb. ürün kumandaları, silindirik ya da silindirik olmayan cam, plastik ya da ahşap ürünler rahatlıkla boyayabilir.
Bunlar gibi daha birçok parça bu sistemde rahatlıkla boyanabilecek parçalar arasındadır.

Aynı zamanda aşağıdaki ürün grupları için de silindirik ürünleri benzer mantıkta ve benzer proseslerde boyaması yapılmaktadır. Otomatik boyama makinesi ile silindirik, silindirik olmayan ve mantıklı ölçülerdeki diğer parçaların da bir iş mili etrafında gerekli aparatları yapılıp iş mili ekseni etrafında döndürülerek boyama işlemi yapılabilir.

Aşağıdaki ürünleri ya da şekil itibari ile bu ürünlere benzeyen ürünleriniz yaş boya ile bu makinada rahatlıkla boyanabilir. Otomatik olarak boyanmasını istediğiniz parçanın boyanması esnasında kullanacağınız boyanın su bazlı mı yoksa solvent bazlı mı olduğunu belirtmeniz, kapasite bilgisi, flash off (dinlenme) süresi, kuruma süresi ve kuruma sıcaklığı belirtmeniz halinde bu makinada parçalarınız rahatlıkla boyanabilir. Yaş boya uygulamalarında eğer istenirse boya hazırlama odası ve yaş boya çamur sıyırıcı gibi diğer ekipmanlar da opsiyonel olarak ayrıca tekliflendirilir. Boya hazırlama odaları sistemde kullanılacak boyanın tozsuz ve işçi sağlığı bakımından uygun, alev sızdırmaz (ex-proof) ürünlerle donatılmış güvenli bir ortamda yapılmasını sağlar. Yaş boya çamur sıyırıcılar ile sistemde kullanılan boyanın malzemenin yerine suya düşmesi sonucu yaş boya kabininde oluşacak olumsuzlukları önleme, bakım ve gereksiz duruşların önüne geçmede, kabin içerisinde kullanılan suyun daha da uzun süreler kullanılmasını sağlayan, sisteme ekonomi kazandıran bir üründür.

  • Bardak Boyama
  • Tabak Boyama
  • Şişe Boyama
  • Parfüm Şişesi
  • Çeşitli Silindirik Otomotiv Parçaları
  • Çeşitli Tip ve Ebatlarda Kumandaların Boyanması

Otomatik boyama makinesi su perdeli ve kuru filtreli (kağıt filtreli) yaş boya kabinleri ile üretilebilir. Daha detaylı bilgi almak ve teklif talebinde bulunmak için http://www.boytes.com/iletisim adresi üzerindeki iletişim formu ile irtibata geçebilir ve boytes@boytes.com adresine e-posta atabilirsiniz.

Kuru Filtreli Otomatik Boyama Makinesi

Kuru Filtreli Otomatik Boyama Makinesi

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.