Sprey tip yüzey temizlik hatları genel amacı malzeme üzerinde bulunan çeşitli yağ, kir, pas vb. gibi boyanın malzeme üzerine yapışmasını önleyen bazı olumsuzlukları malzeme yüzeyinden arındırıp malzemenin boyaya uygun hale gelmesini sağlamaktır.

Boytes Sprey tip yüzey temizlik hatlarını müşterilerin talepleri doğrultusunda firmaya ve üretilen malzemeye göre tasarlar ve en uygun firma yerleşim planı ve iş akışına uygun olarak müşteriye sunar.

Sprey tip yüzey temizlik hatları nozullar vasıtası ile konveyör üzerinde ilerlerken suyun basıncı ile malzeme yüzeyinde mekanik bir etki yaratarak en ideal yüzeyin elde edilmesi konusunda en iyi çözümdür. Sprey tip yüzey temizlik hatları yüksek üretim kapasitesi olan firmalar tarafından genellikle tercih edilirler. Sprey tip yüzey temizlik hatları istenilen tuz testi dayanımlarını sağlayacak şekilde tasarlanırlar. Sprey tip yüzey temizlik hatları yağalma, demirfosfat, nano kaplama, çinko fosafat vb. gibi daha birçok farklı yüzey işlem prosesi şeklinde kurulabilir. Sprey tip yüzey temizlik hatları prosesin içeriğine göre AISI 304 ya da AISI 316 gibi paslanmaz malzemelerden imal edilirler.

Sprey hattı proses tankları yatay tip pompalar vasıtası ile emdikleri kimyasalı basma hattından sprey hattı proses banyosunda bulunan ring borularına bağlı nozullara basarak malzemelerin belli bir basınç altında yıkanmasını sağlayan bir sisteme sahiptir. Sıcak olması gereken banyolar Doğalgaz ya da sıcak su kazanlarından gelen su plakalı eşanşörlerden geçirilerek istenilen sıcaklığa getirilir ve malzemelerin en iyi şekilde yıkanması sağlanır. Durulama ve DI durulama ya da pasivasyon banyoları gibi banyolar genellikle ortam sıcaklığında çalışan proses banyolarıdır. Sıcak banyolarda oluşan buharın fabrika iç ortamına yayılmasını önlemek amacıyla bu banyoların önlerine ve hemen bitişine buhar emiş sistemi kurulur. Aynı zamanda yağalma banyolarında banyo kullanım ömrünü uzatmak maksadı ile yağ sıyırıcı üniteler kullanılır. İstenilen tuz testi dayanımlarına uygun proses sonunda malzeme üzerinde kalan damlacıkları tekrar sisteme geri kazandırmak maksadı ile hava duşları konulabilir. Bu hava duşları filtrelenmiş basınçlı hava ile malzeme yüzeyini tarayarak malzeme üzerinde bulunan damlacıkları sıyırıp kimyasalı tekrar sisteme kazandıran bir yapıya sahiptir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.